26 Ekim 2010 Salı

Banyo Düzenleme ve IKEA Samla Kutular

Kutu Manyaklığı

Şimdi bende bitmek bilmeyen bir kutu manyaklığı var. Çocukluğumdan beri kutu biriktiririm. Şu gavur memleketlerden gelen teneke biskuvi kutuları, yok efendim ayakkabı kutuları, kremlerin bitmişleri, jölelerin boşları derken aldım başımı gidiyordum. Derken Izmir’de IKEA denilen cennet mekanı açıldı. Allahım ilk gidişimde “ben burada yaşamak istiyorum” demiştim niye çünkü her boy kutu vaaaar! Evet, hayal bile edebileceğimden daha fazla kutu ve hepsi standart!!


Artık onun bunun kutusunu biriktireceğime gidip IKEA’dan alıyorum. IKEA’daki favori kutu line’ım ise plastik ve şeffaf, her boyda satılan SAMLA kutular.

Banyo Duzenleme ve IKEA Samla Kutular
Banyo cekmecelerimin birinde kategorilendiremediğim ıvır zıvırlar var. Dikiş ipleri, yedek düğmeler zart zurt, misafir keseleri sabun bezleri filan. İki tane ufak SAMLA ile bunları kategorileyip tozlanmaktan kurtardım. Hem çekmece tozu alınacağında iki kutuyu çıkartmak yeterli oluyor artık.

Arkadaki kutuya da ne kadar ıncık cıncık varsa doldurdum.

Banyo Duzenleme ve IKEA Samla Kutular
Banyoda bir havlu sorunsalım da var. Ya bizim çok fazla el havlumuz var. Hem benim aldıklarım, hem hediye gelenler, hem eskiden kalanlar derken. Önce iyice beter durumda olanları kesip yer bezi yaptım. Sonra en sevdiklerimi katlayıp dolabın sol tarafına el altında alması kolay olsun diye sıraladım.

Banyo Duzenleme ve IKEA Samla Kutular
Sağ tarafına da orta boy bir IKEA SAMLA kutuya kullanmayı çok sevmediğim ama hediye gelen havluları rulo yaparak kaldırdım. Yatıya kalabalık misafir geldiğinde havlu bol bol lazım oluyor herkese bir takım veriyorum o yüzden şimdilik atmadım bunları. I ♥ SAMLA !

Banyo Duzenleme ve IKEA Samla Kutular
Banyo tezgâhı üzerindeki bu sepete de yüz havlularımı ve her gün kullandığım taraklarımı koydum. Daha düzenli bir banyoya ulaşmada ilk adımlarım bunlar oldu.

Banyo Duzenleme ve IKEA Samla Kutular
Samla kutu çeşitleri için TIKLAYIN.

3 yorum:

  1. canım süpersin:) bende samlaları seviyorum ama kapak kısımları çok yer kaplayabiliyor senin çekmecelere iyi uymuş

    YanıtlaSil
  2. bu kutu hastalığı bende de var, boy boy desen desen kutularım var, hala da alırım, çekmecelerin içine organizeler alırım, dolapların içine ayrı kutular koyarım, evim küçük ama ıvır zıvırım çok, böyle biraz daha derli toplu oluyor.

    YanıtlaSil
  3. Kutular hayat kurtarır!! :) O kadar rahatlatıyor ki evin içini..

    YanıtlaSil